Dovolená 2023 - Zájezdy -Last Minute - First Minute

ID: 1027583

Kostarika a Panamský průplav

Termín: 10.02. (Pá) - 25.02. (So) 2023

Délka pobytu: 16 dní, 15 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Bez stravy

Cena: 68 800 Kč

Program

1. den


Letecky Praha – San José.
2. den


NP Poás – minibusem na stejnojmený činný vulkán, vycházka kolem kráterového jezera obklopeného tropickou vegetací; během návratu fakultativní návštěva kávových plantáží včetně odborného výkladu.
3. den


San José – návštěva unikátního muzea Zlata a předkolubovských kultur, následně minibusem přes Cartágo s návštěvou okouzlující baziliky de Nuestra Señora de los Angeles. Dále přejezd horskou silnicí přes sedlo hřebene Cordillery de Talamanca (3300 m) do San Gerarda de Dota.
4. den


NP Los Quetzales – nocovat budeme ve stylových lodžích v nitru horského mlžného pralesa a čekají nás zde pěší výlety s pozorováním přírody a snad i její zdejší perly, krásně zbarveného vzácného ptáka quetzala. Odpoledne přejezd do San Gerarda de Rivas.
5. den


NP La Amistad  – půldenní výlet do přírodní rezervace Cloud Bridge, situované na úpatí nejvyšší hory Kostariky – Cerro Chirripó (3820 m), pozorování přírodních krás horského mlžného pralesa, odpoledne relaxace v přírodních termálních pramenech.
6.–7. den


Přejezd do městečka Sierpe; odtud pronajatým člunem po přílivové řece s ekosystémem mangrovů až do pacifické zátoky Drake Bay, kde údajně kotvil tento slavný pirát a mořeplavec. Druhý den fakultativní lodní výlet do ostrovní rezervace Isla del Caňo s koupáním a šnorchlováním nebo výlet na poloostrově Osa v okolí Drake Bay po liduprázdných plážích Pacifiku a koupání.
8.–10. den


NP Corcovado, nejrozsáhlejší území primárního tropického deštného pralesa ve Střední Americe – lodí z Drake Bay podél pobřeží poloostrova Osa do srdce nár. parku, 1x nocleh na rangerské stanici Sirena, pěší výlety džunglí i po odlehlých oceánských plážích, koupání v Pacifiku, velká šance na pozorování zvířat (papoušci ara, tukani, lenochodi, mravenečníci, opice, leguáni, tapíři). Třetí den návrat člunem do Sierpe a následující den přejezd do centrální Kostariky do Turrialby.
11.–14. den


Karibské moře – přejezd do Puerto Viejo de Talamanca, cestou možnost fakultativního raftingu kaňonem řeky Pacuare, která právem patří mezi deset nejkrásnějších raftových řek na světě;  NP Cahuita – přímořský tropický prales, pěší výlet, krásné pláže, koupání, korály; fakultativně možnost projížďky na kole a návštěva přírodní rezervace Gandoca-Manzanillo s překrásnými pobřežními sceneriemi; poslední den přejezd do San José.
15.–16. den


Rozloučení s Kostarikou a letecky zpět do Prahy.
Prodloužení


PANAMSKÝ PRŮPLAV
15.–16. den


Letecky do Panamy; hl. město Panama City – staré koloniální centrum Casco Viejo, rybí trh, nábřeží Balboa, muzeum průplavu aj., Panamský průplav – sledování velkých lodí a práce pacifického zdymadla Miraflores z pozorovatelny, pralesní zoo s místní faunou.
17. den


Minibusem napříč Panamskou šíji ke Karibiku, starobylé přímořské koloniální městečko a pevnosti Portobelo a San Lorenzo, dále Panamský průplav – opět pozorování lodí a obdivuhodné práce atlantického zdymadla Gatún z bezprostřední blízkosti. Zpět do Panama City minibusem.
18.–19. den


Rozloučení s Panamou a letecky zpět do Prahy.Stravování - vlastní
Některé hotely nabízí v rámci ubytování také snídaně (3x snídaně v Puerto Viejo, 1x snídaně v Sierpe). Ostatní stravování je individuální z místních zdrojů s dopomocí průvodce – restaurace, supermarkety, trhy, levné tropické ovoce. V NP Corcovado dostanete svačinu a snídani, na rangerské stanici je k dispozici restaurace (cca 25 USD za jídlo). 
Popis
Ubytování bude rozmanité. Ve městech v běžných turistických hotelech, někdy v bungalovech. 1 noc strávíte jen pod moskytiérami pod přístřeškem v NP Corcovado. Pokoje v hotelích a bungalovech jsou standardně 2 lůžkové, často typu matrimonial (jedno široké dvojlůžko), v NP Corcovado na matracích pod střechou na příjemné vzdušné terase v rangerské stanici (k dispozici zdarma moskytiéra i lehčí deka), případně ve čtyřlůžkovém pokoji. 2x budete ubytovaní v menším hotelu De Montaňa El descanso v San Gerardo de Rivas. Jedná se o rodinný hotel s výbornou kuchyní (každá skupina si jí velice chválí), avšak hotel je menší a  může dojít k tomu, že některé pokoje budou mít sdílenou koupelnu a wc.  Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Cena zahrnuje
Průvodce
letenka vč. všech poplatků Praha–San José–Praha ve výši 25 000 Kč nebo při prodloužení Praha–San José–Panama City–Praha ve výši 28 000 Kč
pronajaté minibusy
3x loď
13x hotel či bungalov
1x nocleh na rangerské stanici v NP Corcovado s polopenzí
vstupy do NP dle programu
vstupné na pozorování ptáků Quetzalů
vstupné na Cloude Bridge
informační materiály; v prodloužení navíc 3x hotel
doprava minibusem
vstupy na Panamský průplav (Miraflores
Gatún)
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj povinný – 9100 Kč
jednolůžkový pokoj povinný – 7300 Kč
lodní výlet na Isla Caňo (asi 95 USD) rafting na Pacuare (asi 100 USD) návštěva kávové planáže (asi 20 USD) horké prameny (asi 10 USD) zapůjčení kola v Puerto Viejo (asi 5 USD) návštěva zvířecí ozdr…
Registrace ESTA – 700 Kč
Registrace eTA – 400 Kč
asi 5 USD)
10.02. (Pá) - 25.02. (So) 2023 - 16 dní, 15 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Bez stravy
Letecky/Praha
-68 800 Kč
Vybrat termín
10.02. (Pá) - 28.02. (Út) 2023 - 19 dní, 18 nocí
Základní cena
Bez stravy
Letecky/Praha
-82 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKostarika
MístoKostarika
HotelKostarika a Panamský průplav
Základní cena
Termín10.02.2023 - 25.02.2023
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...