Dovolená - Zájezdy -Last Minute - First Minute

ID: 916644

Bliss Marina Beach Resort ****

Termín: 02.01. (So) - 09.01. (So) 2021

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Katowice (00:00)

Strava: All inclusive

Cena: 12 870 Kč

Popis hotelu

Poloha
Hotel Bliss Marina Beach Resort se nachází cca 45 km od letiště v Marsa Alam a cca 20 km od centra. Hotel se nachází v blízkosti nejkrásnějších míst pro potápění v oblasti Marsa Alam.

Pláž
Hotel Bliss Marina Beach Resort  má soukromou písečnou pláž dlouhou cca 300 m. Na pobřeží se nachází krásný korálový útes (doporučujeme ochrannou obuv) s bohatým podmořským životem Rudého moře - vstup do vody z mola. Krásné východy slunce. Plážový servis (lehátka, slunečníky, osušky) zdarma.

Vybavení
v hotelu Bliss Marina Beach Resort  se nachází recepce 24h, lobby, směnárna, prádelna, lékař (za poplatek), obchody se suvenýry, wellness, diskotéka (vstup zdarma, bar za poplatek), internetový koutek v hale. Hosté mohou využít hlavní restauraci Bella Napoli (mezinárodní kuchyně) a  na pláži a'la carte restauraci Capri Pizzeria a rybí restauraci (za poplatek; nutná předchozí rezervace).
Mimo jiné má hotel Bliss Marina Beach Resort několik barů: ve vstupní hale, u  bazénu Delphine, na pláži a na diskotéce (za poplatek) a také v kavárně. Hotel má 4 bazény o celkové ploše cca 3500 m², brouzdaliště a skluzavky pro děti. Plážový servis (lehátka, slunečníky, osušky) zdarma.

Pokoje
Hotel Bliss Marina Beach Resort  má 110 standardních a rodinných pokojů pro 2 osoby (s možností přistýlky pro 1 dospělého nebo 2 děti; cca 35 m²). Všechny pokoje jsou vybaveny: manželskou postelí nebo dvěma oddělenemými lůžky, klimatizace, TV, telefon, trezor, mini-bar (za poplatek), koupelna (WC, vana/sprcha, vysoušeč vlasů), balkon nebo terasa. Z pokojů je výhled do zahrady, na bazén nebo na moře. Dětská postýlka zdarma.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00–10:00), oběd (12:30–14:30) a večeře (19:00–21:00) formou bufetu a pozdní snídaně v baru ve vstupní hale. (10:00-11:00). V rámci programu All Inclusive místní alkoholické a nealkoholické nápoje (káva, čaj, voda). Lobby bar (10:00-23:00), bar u bazénu (10:00-23:00), plážový bar (10:00 do západu slunce). V baru u bazénu občerstvení (15:00–16:30) a pizza (16:30–18:00).
Za poplatek v à la carte restauraci (nutná předchozí rezervace): Pizzeria Capri (19:00-21:00) a rybí restaurace na pláži (19:00-21:00). Čerstvé šťávy, dovážený alkohol, lahvové nápoje a mini bar - za poplatek. Hotel si vyhrazuje právo změnit rozsah služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. doba podávání jídel).

Sport a zábava
Hotel Bliss Marina Beach Resort má pro hosty spoustu atrakcí: bohatý animační program během dne a večer i večerní show, hry na pláži, plážový volejbal a tenisový kurt, vodní pólo a vodní aerobik, stolní tenis, kulečník, tělocvičnu.
Za poplatek: potápěčské a kitesurfingové centrum na pláži, kosmetický salon, rozsáhlé wellness centrum o rozloze cca 1000 m² (procedury a masáže, krytý bazén, jacuzzi, sauna, parní lázeň), squashový kurt.
Pro děti: animace, dětské hřiště, mini klub a mini-skluzavky.

Internet
Bezplatné Wi-Fi připojení v hotelovém lobby.

Místní kategorie
****

Webová stránka
https://www.bliss-resorts.com/hotels/bliss-marina-beach-resort/

Náš názor
Kvalitní hotel - ideální místo pro milovníky podmořského života. Bliss Marina Beach Resort je dobrou volbou pro lidi, kteří ocení kvalitní služby za rozumnou cenu.

Výlety v okolí

Luxor a Karnak - celodenní výlet autobusem do slavných Théb - města se stovkou brán. Na programu je: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů -  s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd. Cena cca 115 USD.

Hlubinné potápění - skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Cena cca 85 USD.

Výlet lodí Seascope - asi 1,5hodinová plavba lodí s proskleným dnem, mezi korálovými útesy, poskytne možnost obdivovat nádherný podmořský svět aniž byste se museli potápět. Cena cca 50 USD/os.

V Galabii přes El Quseir! - Odpolední prohlídka nejstaršího egyptského města na Rudém moři - El Quseir. Jedná se o jedno z mála pobřežních měst, kde se zachovaly skutečné zvyky Egypťanů, a které jsou stále nedotčeny cestovním ruchem. Převlečeni v tradičních regionálních egyptských kostýmech, kterým se říá galabije, navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následuje oběd v místní rybí restauraci. Po jídle navštivte místní bazar, kde se nachází tradiční parfumerie a kavárna, kde vyzkoušíme kávu s kardamomem nebo čajem z ibišku a zapálíme si vodní dýmku. Cena cca 45 USD.

Potápění - ostrovy Qulaan - Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé, rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu nás čeká 2-hodinové šnorchlování (šnorchlování je součástí ceny). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! Cena výletu zahrnuje oběd. Cena cca 70 USD.

Super expedice 2 v 1 - poušť a korály! - Expedice začíná 2-hodinovým přejezdem čtyřkolkou po poušti - budeme se cítit jako skuteční průzkumníci v obrovské poušti obklopené majestátními horami! Po dávce adrenalinu budeme mít možnost relaxovat v beduínské vesnici s občerstvením a čajem z ibišku. Dále přejedeme do zálivu Marsa Mobarak, nebo-li želvího zálivu. Čas pro koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Cena cca 60 USD

Želví dům - Skvělá mořská výprava do míst, kde si obrovské mořské želvy vytvořily svůj domov. Plavíme se z krásného přístavu v Port Ghalib a zahájíme své dobrodružství, během kterého jsou naplánovány tři zastávky pro šnorchlování. Oběd na lodi v ceně výletu. Cena cca 55 USD
 

Asuán a Abú Simbel - 2 denní výlet autobusem: první den navštívíte Velkou Asuánskou přehradu a chrám Isis, který se nachází na ostrově Philae. Pak ubytování v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). Brzy ráno odjezd z Asuánu a transfer do Abu Simbel - monumentální a ohromující chrámy Ramsese II a jeho manželky Nefretari. Pak cesta pokračuje do Edfu, kde uvidíte chrám Horus. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani. Cena cca 230 USD.

 

Quad Safari - výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Cena cca 60 USD.

 

Další možnosti výletů: 
Káhira letadlem (cca 450 USD) 
Plavby lodí po Rudém moři (cca 100 USD) 
Návštěva aquaparku Akassia (cca 60 USD)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není CK, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možné platit platební kartou.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti na stanovišti CK. Aktuální letový řád nejdete zde:  http://r.pl/rozklady .

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou přepravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta v místě dovolené, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši 25 USD), fakultativní výlety, stravu, která není uvedena v popisu hotelu, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelu) a další osobní výdaje. 

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk - arabský (dialekt egyptský)

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 6 EGP, 1 EUR = cca 7 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary. Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 20 EGP; pivo v baru 16 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 2 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 4 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. K odbavení se dostavte 2 hodiny před plánovaným odletem ke stánku cestovní kanceláře CK na letišti. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na:  http://r.pl/rozklady

Víza

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu. Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

19.12. (So) - 02.01. (So) 2021 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
pokoj standardní další typy pokojů
All inclusive
Letecky/Katowice
-Last minute22 028 Kč
Vybrat termín
26.12. (So) - 02.01. (So) 2021 - 8 dní, 7 nocí
pokoj standardní další typy pokojů
All inclusive
Letecky/Katowice
-Last minute17 531 Kč
Vybrat termín
26.12. (So) - 09.01. (So) 2021 - 15 dní, 14 nocí
pokoj standardní další typy pokojů
All inclusive
Letecky/Katowice
-Last minute22 234 Kč
Vybrat termín
02.01. (So) - 09.01. (So) 2021 - 8 dní, 7 nocí
pokoj standardní další typy pokojů
All inclusive
Letecky/Katowice
-Last minute12 870 Kč
Vybrat termín
02.01. (So) - 16.01. (So) 2021 - 15 dní, 14 nocí
pokoj standardní další typy pokojů
All inclusive
Letecky/Katowice
-Last minute17 267 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměEgypt
MístoMarsa Alam
HotelBliss Marina Beach Resort
pokoj standardní
Termín02.01.2021 - 09.01.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníAll inclusive
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...